Riva 2015 Yarışma Duyurusu

DEĞERLİ MODELCİLER!!!

RİVA YARIŞMASI PLANLANILDIĞI ŞEKİLDE AYNI TARİH VE SAATLERDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR….

RİVA’DA GÖRÜŞMEK ÜZERE!!!!!

15.04.2015

 

ÖNEMLİ DUYURU _ 30.MART.2015 ;

OTEL KONAKLAMASI HAKKINDA: Rhebas Otel ile irtibata geçilmiş olup, Otel yöneticisi ile mutabakata varılmıştır. Geçtiğimiz senelerde de konakladığımız temiz ve uygun bir oteldir. Oda+Kahvaltı kişi başı 50 TL fiyat alınmıştır. Odalar minimum 2 kişiliktir. Odada tek kişi konaklamak istenildiği takdirde fiyat 100 TL olacaktır. Katılımcılar kendi rezervasyonlarını yapacaklardır. Rezervasyon yaparken, ATLAS Kulübü Planör yarışması organizasyonu katılımcısı olduğunuzu belirtmelisiniz. Lütfen Rezervasyonunuzu son güne bırakmayınız….

www.rhebashotel.com       Tel: 0 216 319 10 88

 

CUMARTESİ AKŞAM YEMEĞİ HAKKINDA; Uçuş alanının hemen yakınında ki MOLA restaurant ile anlaşılmıştır. Akşam yemeği için fiks menu fiyatı 35 TL dir. Buna mezeler, ara sıcaklar ve seçimli ana yemek dahildir. İçecekler katılımcı isteğine göre ayrıca ödenecektir. Bu organizasyon için ayrıca rezervasyona gerek bulunmamaktadır, yarışma kaydında ki isteğe göre kişi sayısı kadar gerekli rezervasyon organizasyon tarafından yapılacaktır.

Cumartesi akşam yemeğinden sonra ödüllü bir oyun-çekiliş yapılacaktır.

 

 

 

2 METRE  PLANÖR YARIŞMASI  DUYURUSU

2015 SEZONU 2 METRE R/C MODEL PLANÖR

1.YARIŞMASI

18-19 NİSAN 2015 RİVA/İSTANBUL

soarist logoatlaslogo7 

Organizasyon                  : SOARIST     –     ATLAS

Yarışma Tarihi                 : 18-19 Nisan 2015

Başhakem                        : Bildirilecektir….

Masa Hakemi                  : Bildirilecektir…

Jüri                                    : Yarışma günü belirlenecektir.

Yer                                      : Riva/İstanbul SOARİST Uçuş Sahası

İlgili Kişiler                      : Philip KOLB, Evren VAROL, İlker NAHIRCI

Duyuru ve Şartname :  www.pistbasi.com/forumv4 , http://2mplnr.org/

Yarışma Kuralları : 16.Nisan.2015 Revizyon:3  Bakınız : http://2mplnr.org/yarisma-kurallari/

Kayıt : Kayıtlar http://2mplnr.org/yarisma-kaydi/ adresinden yapılacaktır. Kayıt esnasında doldurulması gereken bilgiler şunlardır; “Ad-Soyad, doğum yılı, e-mail, Telefon numarası, Takım İsmi, Frekanslar”.

Son Başvuru Tarihi : Yarışmaya son müracaatlar 15 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 19:00’a kadar yapılabilecektir. Bu tarihten sonra kesinlikle kayıt kabul edilmeyecektir.

Takımlar                    : Her Takım 3 yarışmacıdan oluşacak şekilde matrix hazırlanacaktır.

Fly-Off Belirlenmesi      : Round uçuşları sonucunda genel klasmanda puan alan yarışmacı sayısının %20 si hesaplanarak Fly-Off uçacaklar belirlenecektir. Küsüratlı sonuç çıkması durumunda örn; 11,5 ve yukarısı çıkarsa 12 kişi fly-offa katılacaktır.

Ödüller    : Fly-off sonucunda ferdi olarak ilk üçe giren büyükler kupa veya madalya, genel klasman sonucunda ilk üçe giren takımlar kupa veya madalya ile ödüllendirilecektir. Gençler Klasmanında  gençler (1 Ocak 1997 ve sonra doğumlu olanlar) sıralamasında ferdi ilk üçe girenler kupa veya madalya ile ödüllendirilecektir.

Konaklama    : Organizasyon görevlileri tarafından, bölgede ki uygun oteller araştırılarak gerekli duyuru yapılacaktır.

Konaklamak isteyen yarışmacı ve misafirler kendi rezervasyonlarını kendileri yapacaktır.

Toplu Yemek Organizasyonu   :  18 Nisan 2015 akşamı tüm katılımcılara açık bir yemek organizasyonu yapılması planlanılmaktadır. Mekan, ücret ve diğer detaylar için bilgi verilecektir.

 

YARIŞMA PROGRAMI AKIŞI

18 Nisan 2015  Cumartesi

10:00 – KATAPULT  KONTROL  VE  ONAYI
11:00 – KAYIT KABUL
11:30 – BRIFING
12:00 – 1. ROUND UÇUŞLARI
13:30 – 2. ROUND UÇUŞLARI
15:00 – 3. ROUND UÇUŞLARI

19 Ekim Pazar

09:00 – 4. ROUND UÇUŞLARI
10:30 – 5. ROUND UÇUŞLARI
12:00 – 6. ROUND UÇUŞLARI
14:00 – FLYOFF 1. ROUND UÇUŞLARI
14:30 – FLYOFF 2. ROUND UÇAŞLARI
15:00 – ÖDÜL TÖRENİ ve KAPANIŞ

 

Yarışma ile ilgili Açıklamalar :

1- Her takım 3 yarışmacıdan oluşacaktır. Takım olarak kayıt yaptırmayanlar, matrix hazırlayan hakem ekibi tarafından üçerli takım halinde ayarlanacaktır.

2- Hava şartları, yarışmacı sayısı ve round akışına göre cumartesi günü 3 round, pazar 3 round + 2 fly-off roundu planlanmaktadır. Genel klasman sıralaması, 6 round uçulabilmesi halinde en kötü 1 round atılarak belirlenecektir. Yarışma Round sayısını veya fly-off round sayısını saha ve hava şartlarına göre azaltıp artırmak Hakem ve Jürinin insiyatifindedir.

3- Yarışmada açılacak kulvar sayısı, kayıtların bitiminden sonra belirlenecektir.

4- 17.Nisan Cuma günü antreman uçuşları için sahanın uygunluğu hakkında bilgi verilecektir. 18 Nisan Cumartesi 08.00 – 11.00 arası antrenman uçuşları yapılabilir. Antrenmanda sporcular kendi katapultlarını takıp uçuşlarını yapacaklardır. Sahada katapult kazığı ve paraşüt takma metali hazır olacaktır.

5- 2.4 Ghz dışında bir kumanda ile uçacakların mutlaka en az iki frekans bildirmesi zorunludur.

6- Her takım yarışmada kendi katapultu ile uçuş yapacaktır. Katapultlar yarışma öncesi ölçülecek ve onaylanacaktır. Katapult kuralı için yarışma kurallarına bakınız… http://2mplnr.org/yarisma-kurallari/   Bu yarışmada “TEST AMAÇLI OLARAK”, kural kitapçığından farklı şekilde,  kauçuk lastik katapultlara en fazla 10m uzunlukta musade edilecektir.

7- Her takım kendi tente ve şemsiyesini getirebilir. Yarışma sahasında gece çadır kurup konaklama yapılmayacaktır.

8- Cumartesi ve Pazar öğle yemeği, yarışmacılar ve hakemler için organizasyon tarafından temin edilecektir.

9- Genç klasman kategorisinde yarışmaya katılacak yarışmacılardan ücret alınmayacaktır. Büyükler kategorisindeki yarışmacılardan 50 TL yarışma katılım bedeli alınacaktır.

10- Organizasyon komitesi gelişen şartlara göre yarışma programında değişiklik yapabilir.

 

ULAŞIM :

Riva uçuş sahası koordinatları : 41.11.38.50 Kuzey – 29.13.02.71 Doğu

Anadolu Yakasından Gelecekler için :

İkinci köprü yönünü (Fatih Sultan Mehmet Köprüsü) kullanıp köprüye gelmeden önceki son kavşaktan (Kavacık Kavşağı) çıkıp RİVA tabelalarını takip edecekler. Saha Ali Bahadır köyünü geçtikten sonra sağ taraftadır. Demir kapıyı açıp girebilirsiniz. Sizlerden ricamız girdikten sonra kapıyı kapatınız.

 

Avrupa Yakasından Gelecekler için :

İkinci köprüden (Fatih Sultan Mehmet Köprüsü) geçtikten sonra ilk kavşak olan Kavacık Kavşağından RİVA tabelalarını takip edecekler.

DropCode Software Ltd