Eskisehir-2014-Yarisma-Duyurusu

2014 Sezonu , Türkiye 2m Model Planör Yarışması

6/7 Eylül 2014  –  İnönü/Eskişehir

indir

eshavk_logo

BAŞLIK AÇIKLAMA
Organizasyon ESHAVK (Eskişehir Havacılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği)
Yarışma Tarihi 6-7 Eylül 2014
Yer Türk Hava Kurumu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Tesisleri, İnönü/Eskişehir
Saha Komiseri Türk Hava Kurumu tarafından belirlenecektir.
Yarışma Direktörü Yavuz DAL (ESHAVK)
Başhakem Şeref ERKARA (ESHAVK)
Matrix Murat YAĞAN (ESHAVK)
Masa Hakemi Murat YAĞAN (ESHAVK)
Katapult Kontrol Şeref ERKARA (ESHAVK) , İlker EVRENDİLEK (ESHAVK)
Jüri Yarışma Günü Belirlenecektir.
İlgili Kişiler THK – (Öğr. Plt. Mehmet ARSLAN)
ESHAVK – (Şeref ERKARA – Tel : 0554-537 38 75)
ESHAVK – (Yavuz DAL – Tel : 0532-685 13 33)
ESHAVK – (Murat YAĞAN – Tel: 0532-546 77 07)
Son Başvuru Tarihi 3 Eylül 2014 Çarşamba , Saat 19:00 a kadar. Bu tarihten sonra kayıt girişi kapatılacak ve başvuru kabul edilmeyecektir.
Duyuru ve Şartname http://www.pistbasi.com , http://2mplnr.org . Yarışma ile ilgili güncel duyurular http://www.pistbasi.com/forumv4 forum sayfasından takip edilecektir.
Yarışma Kuralları 31.Mart.2008 Revizyon:2 (28.Ocak.2013) kuralları geçerlidir. Bakınız: http://2mplnr.org/yarisma-kurallari/
Yarışma Kaydı Kayıtlar http://2mplnr.org/yarisma-kaydi/ adresine yapılacak olup, kayıt esnasında doldurulması gereken bilgiler şunlardır: “Ad- soyad, TC Kimlik No, Telefon Numarası, Araç Plakası, Yarışmacı veya Seyirci Durumu, Takım ismi, frekanslar ve 5 Eylül Cuma-6 Eylül Cumartesi gecesi THK tesislerinde konaklama durumu”
Takımlar Her takım 3 yarışmacıdan oluşacak şekilde matrix hazırlanacaktır. Takım olarak kayıt yaptırmayanlardan, matrix hazırlanırken üçerli takım oluşturulacaktır.
Fly Off Belirlenmesi Round uçuşları sonucunda genel klasmanda puan alan yarışmacı sayısının %20 si hesaplanarak Fly-Off uçacaklar belirlenecektir. Küsüratlı sonuç çıkması durumunda örn; 11,5 ve yukarısı çıkarsa 12 kişi fly-off uçacaktır.
Ödüller Ferdi : Fly-Off sonucuna göre ilk üçe girenler madalya
Takım :  İlk üçe giren takımlar kupa ile ödüllendirilecektir.
Junior : Junior Klasmanda (1 Ocak 1996 ve sonra doğumlu olanlar) ferdi ilk üçe girenler madalya ile ödüllendirilecektir.
Konaklama THK tesislerinde yatakhane ve lojmanlardan imkanlar ölçüsünde (ücret karşılığı) konaklama imkanı sağlanacaktır. Kısıtlı lojman binası olduğundan öncelikle yatakhane konaklaması tercih edilecektir.THK Tesislerinde Konaklama için 2 seçenekten birini belirtmeniz gerekmektedir*.
1. 5-6 Eylül Cuma-Cumartesi gece konaklayacağım.
2. Sadece 6 Eylül Cumartesi gece konaklayacağım.
* THK tesislerinde konaklayacakların kayıt sırasında bunu belirtmeleri önemlidir.
Tesis dışında konaklamak isteyenler için öneriler:
Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampusü önünde, çevreyoluna yakın ve şehir kalabalığına girmeden konaklanabilecek iki oteli önerebiliriz. (Eskişehir-İnönü 37 km.)http://www.esalbatroshotel.com/index.asp
http://www.vermanotel.com.tr/Default.aspxBözüyük ilçesinde: ( Bözüyük-İnönü 18 km.)
http://www.grandcalihotel.com/tr/
Yarışmayla İlgili Açıklamalar 1- Hava şartları, yarışmacı sayısı ve round akışına göre cumartesi (1.gün) 3+1 round, pazar (2.gün) 3 round +2 flyoff yapılması planlanmaktadır. Genel klasman sıralaması, en az 6 ve üstü round uçulursa en kötü 1 round atılarak belirlenecektir.
2- Flyoff uçacaklar raunt uçuşları sonucunda genel klasmanda puan alan yarışmacı sayısının %20 si hesaplanarak belirlenecektir. Küsuratlı sonuçlarda örneğin; sonuç 11,5 ve yukarısı çıkarsa 12 kişi flyoff’ a katılacaktır. 2 fly-off raundu uçulacaktır.
3- Yarışmada açılacak kulvar sayısı (10+2, 12+2?) kayıtların bitiminden itibaren belirlenecektir.
4- 6 Eylül 2014 Cumartesi 08:00-12:00 arası antrenman uçuşları yapılabilir. Antrenmanda sporcular kendi katapult lastiklerini takıp uçuşlarını yapacaklardır. Sahada katapult kazığı ve paraşüt takma metali hazır olacaktır.
5- 2.4 GHz kumanda dışında bir 35 (A-B), 40, 72 mhz vb. kumanda ile uçacakların mutlaka en az iki frekans bildirmesi zorunludur.
– Antrenman sırasında 35 (A-B), 40, 72 mhz vb. kumanda kullananlarda frekans çakışması olmaması için pilotların masa hakemine frekans kaydını bildirmesi ve takibi önemlidir. Kayıt sırasında kumanda frekansı bildirimine göre frekansı çakışan pilotların kumandalarını masa hakemi kontrolü dışında kullanması yasaktır.
– Yarışma sırasında 35 (A-B), 40, 72 mhz vb. kumanda frekansı çakışan pilotların masa hakemine kumandalarını teslim etmeleri gerekmektedir.
– Yarışma direktörünün kontrolü dışında antrenman, yarışma sırası ve aralarında yarışmacılar haricinde radyo kontrollü model kara ya da hava aracı kullanılması yasaktır!
6- Yarışmada pilotlar kullanacağı planörlerindeki alıcı pillerini “pil kontrol istasyonunda” kontrol edeceklerdir.
7- Her takımın kendi portatif sandalye, tente veya şemsiyesini getirmeleri önemle rica olunur.
8- Yarışma alanında kafeterya hizmeti bulunacaktır.
9- Cumartesi ve Pazar günü öğle yemeği için kumanya ESHAVK tarafından temin edilecektir.
10- THK tesislerinde yer alan yemekhanede kahvaltı ve akşam yemeğinden yararlanmak isteyenler THK yetkilileri ile görüşerek ücret karşılığı hizmetten yararlanabilecektir.
11- THK tesisleri içerisinde yer alan kafeteryada kahvaltı ve akşam yemeği (fast food) seçenekleri bulunmaktadır.
12- THK İnönü Havacılık Eğitim Merkezi sınırları içerisinde KURUMUN TÜM KURALLARINA uyulması çok önemlidir.
Yarışma Program Akışı 6 EYLÜL 2014 Cumartesi
10:30-12:00 KATAPULT KONTROL VE ONAYI
11:00 KAYIT KABUL
12:00 BRIFING
12:30 1. RAUND UÇUŞLARI
14:00 2. RAUND UÇUŞLARI
15:30 3. RAUND UÇUŞLARI
17:00 4.RAUND UÇUŞLARI
> Gün batımı: 19:227 EYLÜL 2014 Pazar
09:30 5.RAUND UÇUŞLARI
11:00 6. RAUND UÇUŞLARI
12:30 7. RAUND UÇUŞLARI
14:30 FLY-OFF UÇUŞLARI-I
14:45 FLY-OFF UÇUŞLARI-II
15:00 ÖDÜL TÖRENİ VE KAPANIŞ
>Gün doğumu: 06:31, Gün batımı: 19:21
 Ulaşım Muğla – Antalya – İzmir yönünden gelecekler
Muğla, Antalya ve İzmir yönünden Kütahya’ya ulaştıktan sonra Bursa-Bilecik yönüne devam etmelidir. Karayolu üzerinde 1 saatlik yolculuk sonunda İnönü ilçe girişine ulaşılacaktır.İstanbul yönünden gelecekler -I-
İstanbul-TEM-Adapazarı-Bozüyük-İnönü güzergahı izlenmelidir.
Bozüyük ilçesine gelindiğinde Kütahya-Antalya yönüne devam edilmeli 10 dakikalık yolculukla İnönü ilçe girişine ulaşılacaktır.Bursa yönünden gelecekler (İstanbul yönünden gelecekler -II-)
Bursa’dan ve İstanbul’dan arabalı vapurla gelenler, Tabelalarda Bursa-Eskişehir-Ankara Karayolunu takip etmelidir. Bu yolda Bozüyük ilçesine gelindiğinde Kütahya-Antalya Karayoluna geçilmeli, bu yolda 10 dakika gidildiğinde İnönü ilçe girişine ulaşılacaktır.Ankara yönünden gelecekler
Ankara-Eskişehir karayolu ile Eskişehir’e gelinmeli, Bursa-İstanbul yönü takip edilmelidir. Eskişehir merkezinden çıkıldıktan 15 dakika sonra Çukurhisar ilçesine ulaşacaksınız. Çukurhisar ilçesine (İnönü Tabelasını göreceksiniz) giriniz. Bu yolu takip ederek Oklubal köyüne, bunun devamında da Kütahya-Bozüyük karayoluna bağlanacaksınız. Bozüyük yönüne girerek 5 dakikalık yolculuk ile İnönü ilçe girişine ulaşacaksınız. (Aşağıda Bkz. İnönü İlçesine Giriş)maps.google.com’da İnönüGoogle earth bilgileri : İnönü İlçesine Giriş : 39°49’25.35″K    ,   30° 8’40.59″E
KMZ Linki[Resim: inonu-ilce-girisi.gif]İnönü İlçesi Merkezi Krokisi THK Tesisleri Nizamiye Girişi :39°49’1.23″K     ,     30° 7’26.89″EKmz Linki[Resim: inonu-ilce-merkez-krokisi.gif]
Organizayon Notu Organizasyon yarışma programında gelişen şartlara göre yarışma programında değişiklik yapabilir. Tüm katılımcılara başarı dileklerimizle, önemle duyurulur.

 

DropCode Software Ltd